Možná, že si někteří z Vás všimli kolíků a vytyčovacích laviček, které se v minulých dnech objevily za fotbalovým hřištěm směrem k Vísce. Je zde vyměřeno dětské hřiště, prodloužená komunikace a víceúčelové hřiště.

                Tělovýchovná jednota podala loni v létě ve spolupráci s obecním úřadem žádost o dotaci na výstavbu hřiště u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Po vyhodnocení dotace jsme skončili jako první pod čarou, to znamená, že jsme byli prvními náhradníky. 24. května letošního roku nám bylo oznámeno, že některý subjekt dotaci odmítl, zda máme o peníze zájem. Po krátkém rozmýšlení jsme se rozhodli dotaci přijmout.

                Bylo vypsáno výběrové zřízení na zhotovitele stavby a začali jsme shánět řadu dokumentů, které je třeba zajistit ke konečnému přidělení dotace – dokumentu „Rozhodnutí o přidělení dotace.“ Kolem 10. září jsme na MŠMT dodali poslední dva dokumenty, které po nás požadovali, a nyní čekáme, zda budeme úspěšní.

                Ačkoli se to zdá nemožné, hřiště musí postavené a profinancované do konce roku 2018. To je požadavek z ministerstva.

                Pokud se vše povede, na jaře bude možnost používat dětské hřiště se šesti novými herními prvky, které bude samozřejmě oploceno. Ve středu stávajícího prostoru by mělo stát víceúčelové hřiště o rozměrech 36×18 metrů, oplocené do výše 4 metrů. Osvětlení by mělo být zajištěno 6 osvětlovacími sloupy se 14 výbojkovými svítidly. Povrch hřiště bude umělý JUTAgrass s křemičitým vsypem (obdoba jako hřiště v Poříčí a Trstěnicích). Hřiště je vhodné pro fotbal, nohejbal, volejbal, tenis.

                Vítězem výběrového řízení se stala firma Stavební sdružení Boštík a některé práce bychom rádi dělali sami.

                Obě hřiště budou sloužit pro činnost TJ, rádi bychom, aby byly využívány mateřskou školou, dalšími organizacemi a samozřejmě i veřejností.

Zdeněk Beneš st.

Jeden komentář: “Víceúčelové hřiště”

  1. Adéla Bartošová napsal:

    Gratuluji k dotaci! 🙂 Ať jde dále práce dobře od ruky a ať všechno stihnete! Držím palce!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.