Starší přípravka
Po odchodu silného a fotbalového ročníku 2007 jsme trochu s obavami vzhlíželi k nadcházející sezóně, ve které jsme i nadále nastupovali na turnajích pod hlavičkou souklubí Horní Újezd/Morašice, tréninky probíhaly odděleně. Tréninků se na Horním Újezdě pravidelně účastnilo 6 – 8 hráčů ročníků 2008 a 2009 a ve stejném počtu jsme odjížděli i na víkendové turnaje. Ve spolupráci s kluky z Morašic jsme tak měli k dispozici někdy i 13 hráčů, kteří chtěli všichni hrát, což při systému 5 + 1 a dvou nebo třech utkání při turnaji nebylo zrovna jednoduché. Každopádně to jsou příjemnější starosti, než řešit nedostatek hráčů. I přes počáteční obavy o výsledky a herní projev můžeme být nakonec s podzimní částí relativně spokojeni. Tým si na sebe postupně zvyká, hledáme vhodné posty pro jednotlivé kluky a rozhodně jsme v rámci turnajů nijak nepropadali. Vesměs jsme odehrávali vyrovnaná utkání a největší problém jsme měli s proměňováním šancí a individuálním postojem některých hráčů, což se v závěru podzimu již vylepšovalo. Výsledkem tak bylo, že jsme si v rámci konečných pořadí okusili všechna místa, počínaje prvním, přes druhá, třetí a nakonec jsme skončili i poslední. Toto však není až tak úplně důležité, podstatnější je, že kluci mají chuť do fotbalu a pokud se nám podaří vytvořit ještě lepší kolektiv, který bude bojovat a potáhne za jeden provaz, tak by jarní sezóna mohla být ještě lepší.

František Bartoš

Mladší přípravka
I v letošní sezóně pokračujeme v kvalitní a osvědčené spolupráci s Morašicemi. Společně se účastníme okresní soutěže, která se hraje turnajovým způsobem. Letos v ní působí celkem 7 mužstev – o dvě méně než vloni. Po výsledkově velice vydařené jarní části loňské sezóny jsme byli zvědaví, jak si náš tým v soutěži bude stát letos. A výsledky předčily očekávání. Sezóna obsahovala osm turnajů a my jsme jich šest vyhráli! Celkem jsme odehráli 21 mistrovských zápasů, pouze dva z nich jsme prohráli, jednou jsme remizovali a na kontě máme 17 vítězství. Mnohem důležitější než výsledky ale je, že fotbal děti baví a zažívají při něm spoustu radosti. Pevně doufám, že se na jaře podaří na úspěšný podzim navázat.

Mgr. Zdeněk Beneš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.