Starší žáci:
V kategorii starších žáků hrajeme druhým rokem společně s Morašicemi. Za tu dobu se děti sehrály a hrají docela pohledný fotbal. Bohužel se nám úplně nedařilo naše akce zakončovat gólově a velké množství šancí zůstalo nevyužito. Asi nejlepší hru jsme předvedli ve druhém poločase s Dolním Újezdem, kdy jsme předvedli velký obrat ve hře i ve skóre. Bohužel to na body nestačilo. Naopak nejhorší byl s Opatovem, který jsme sice vyhráli, ale předvedená hra opravdu nebyla ideální. Po první části soutěže přezimujeme na šestém místě se ziskem třinácti bodů.

Pavel Beneš

Mladší žáci:
Před začátkem sezóny nebylo vůbec jisté, zda mladší žáky přihlásíme. Z H.Ú. bylo 8 hráčů a z Morašic jenom jeden. To při hře 7+1 znamenalo pouze jednoho náhradníka. Přesto jsme do toho šli i s vědomím, že pokud to bude možné, tak vypomůžou kluci ze starší přípravky. Z důvodu malého počtu týmů v okrese Svitavy (pouze čtyři) jsme přihlásili soutěž na Chrudimsku. Hned první zápas ve Skutči (pozdější vítěz podzimní části) ukázal, že na tom nebudeme vůbec špatně. Ostatně 8 vítězství, 3 prohry a celkové 2.místo po podzimní části mluví za vše. Během sezóny se k nám přidali ještě čtyři hráči z Morašic, takže nedostatek hráčů tím byl vyřešen. Velkou slabinou našeho mužstva bylo proměňování vyložených šancí, tak budeme věřit, že na jaře to půjde o něco lépe. Také se v zimní přípravě zaměříme více na kombinační hru, tam máme stále co zlepšovat. Co bych chtěl hlavně vyzdvihnout, je bojovnost, protože když to zrovna nešlo fotbalově, tak to nahradili bojovným a obětavým výkonem (teda až na jeden zápas s DÚ 🙂 3:8). Podzimní část hodnotím jednoznačně pozitivně a zároveň tím děkuji hráčům za krásnou „podzimní jízdu“ a všem ostatním, kteří mi pomáhali…

Jiří Kučera

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.