S blížícím se koncem roku se zkusím poohlédnout za uplynulými 12 měsíci.
Letošní rok přinesl dvě smutné události. Nejprve jsem se rozloučili s Láďou Chadimou, dlouholetým hráčem a funkcionářem. Po necelém půlroce zemřel jeden ze zakladatelů TJ, první předseda, trenér a organizátor pan Adolf Vejrych. Bez těchto dvou lidí si nedokážeme představit první desetiletí TJ.
Co se týče fotbalové stránky TJ, máme společně s Morašicemi již čtyři mládežnické celky, které pravidelně nastupují v mistrovských soutěžích. Mladší přípravka a mladší žáci patří ve svých soutěžích k těm nejlepším. Nyní před námi stojí nejtěžší úkol, a to je od sezóny 2019/2020 založit mužstvo dorostu a pokusit se přihlásit soutěž alespoň 8+1. Logická by byla spolupráce s Morašicemi. Aby se to podařilo, jsou k tomu potřeba dvě základní věci, a to hráči a trenéři. V dospělé kategorii jsme před sezónou vážně uvažovali, zda muže přihlásit a když, tak do jaké soutěže. Podzim jsme odehráli asi podle našich možností, na jaro bychom potřebovali získat alespoň 2-3 hráče, ale kde je vzít. Kladem určitě je, že většina hráčů podle mě „dostala rozum“ a vidí, že fotbal je týmová hra, ke které je potřeba minimálně 11 lidí. Tak ať vám to vydrží. Velké poděkování trenérovi Pavlovi Schejbalovi ze Svitav a hlavně vedoucímu mužstva Romanu Chadimovi.
Letošní rok přinesl i krásné 70. narozeniny bývalému starostovi, hráči a funkcionáři TJ Frantovi Mokrejšovi. Gratulujeme.
Ještě jedna změna se během podzimu u nás udála. V našem bufetu už není bufeťák Jarda, ale pan starosta Desné Jarda Kladivo. Gratulujeme a pevné nervy.
Celkem standardně jsme letos prožili rok v oblasti kultury. Na jaře dvě zábavy (Markant, Habal), dětský karneval, v létě venkovní akce organizátora Franty Kárského – Havlíčkobrodská dvanáctka. Čerstvý zážitek – návrat Rufusu a Machos Burritos na Horním Újezdě, pro mě nádherná hudba. Na všech těchto akcích se se letos ukázala jedna společná věc – účast nebyla úplně špatná, ale výsledný efekt je letos v řádu tisíců korun. Jako tradičně organizace tanečních zábav leží na bedrech Kamila Prokopa – děkujeme.
I letos se nám podařilo uspořádat dětský sportovní den, zde bych nás trochu pochválil a řekl bych, že to umíme dělat.
Když jsem se zmínil o penězích, v současně době je naše činnost financována hlavně z MŠMT – dotace na sport mládeže, příspěvek z Pardubického kraje – znovu na činnost mládeže, příspěvky okolních obcí a sponzorské peníze – hlavně Taurus Trans, ZD Dolní Újezd a dále samozřejmě členské příspěvky.
Závěrem pár slov o největší akci posledních let v životě TJ – výstavbě hřiště s umělým povrchem. K dnešnímu dni, 2.12., je hřiště téměř hotovo. Zbývá zasypat hřiště pískem (pravděpodobně až příští rok, povrch musí být úplně suchý, aby se písek zapracoval do koberce). Zbývá vyasfaltovat komunikaci a zbudovat dětské hřiště, což by mělo být hotovo do 14 dnů, aby do konce roku mohla proběhnout kolaudace. Říká se, že největší radost má člověk z toho, co si sám udělá. V případě hřiště si myslím, že bychom mohli radost mít. Hřiště staví Stavební sdružení Boštík, náš podíl začal již při žádosti o dotaci (Beneš Z. st. + ml., Beneš J.). Sloupky na oplocení, branky, vše je práce hlavně Mirka Chadimy, Honzy Chadimy a Jardy Kladivy. Všechny nátěry provedl Jarda Chaun s obecními pracovníky, dřevěné fošny je práce Franty Šimka, Franty Kárského a Jirky Kučery, úpravy terénu měl na starosti hlavně Kamil Prokop. Z dalších lidí nesmím zapomenout na hráče současné a také bývalé a ještě na Martina Chadimu, Miloše Kopeckého, Frantu Krejsu. Další poděkování je již zmíněné stavební firmě v čele s Petrem Faltysem a Pavlem Boštíkem st. a zedníky Mírou Mlejnkem a Lubošem Bartošem.
Jedno jméno v mém poděkování (jak jste jistě zjistili) chybí. Asi by si zasloužilo samostatný článek, ale za mě alespoň takhle. Za poslední roky se v Horním Újezdě udělalo hodně krásných a nových věcí – právě dokončované byty ve škole, nové kabiny, víceúčelové hřiště, nová silnice přes Horní Újezd, přeložení kabelů nízkého napětí do země, retenční nádrž u KD. Radku, děkujeme.

Zdeněk Beneš st.
předseda TJ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.