Miroslav Chadima nar. 15.11.1954 – zemřel 6.3.2019

„Zemřel Mirek Chadima“. Tato smutná zpráva zasáhla jako blesk v podvečer 6. března nejen sousedy, přátele a známé, ale i členy naší Tělovýchovné jednoty. Mirka jsme všichni znali pod přezdívkou „Krankl“. Jak vlastně k této přezdívce přišel? Jeho fotbalový styl se úspěšností střelby gólů podobal bývalému fotbalovému reprezentantu Rakouska Hansi Kranklovi.
Odchod Mirka v pouhých 64 letech je pro naší TJ velkou ztrátou a jen těžko se najde takový obětavý člen, který dal hornoújezdskému fotbalu kus svého života. Nejen jako hráč, ale hlavně jako tahoun všech akcí. Ať už při zařizování původních šaten, tak i stávajících nových. Jeho zásluhou, kdy zhotovil zavlažování hřiště, jsme měli stále zelený trávník, o který následně pečoval tak, že nám soupeři záviděli. Svoji zručnost prokázal zhotovením střídaček, zábradlí, vybavením šaten zámečnickými výrobky. Byl platným dlouholetým členem výboru TJ, mnoho času strávil údržbou a opravami dopravních prostředků TJ. Nikdy nechyběl ani při pořádání kulturních akcí, zábav, organizoval turnaje ve stolním tenise a nohejbalu.
 Byl dlouholetým vedoucím fotbalového „A“ mužstva, o víkendech připravoval šatny pro hráče, byl často hlavním pořadatelem fotbalových utkání, zkrátka byl u všeho.
Jeho příkladný přístup k zajišťování chodu TJ bude nesmazatelně zapsán do její historie.
Mirku, za vše, co jsi pro naší TJ a hornoújezdský fotbal vykonal, moc a moc děkujeme.
Budeš nám chybět- Čest Tvé památce.

Poslední rozloučení se koná v úterý 12. března od 14:30 v Dolním Újezdě.


Za TJ Horní Újezd sepsal František Mokrejš st.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.