Sestava: Havlík – Kouba, Švec, Prokop R., Kusý Martin, Hladík, Kusý Marek, Pechanec, Motyčka, Kladiva, Svatoš
Střídali: 62. Kysilko za Svatoše, 77. Šplíchal za Švece
Branky: 20. Svatoš, 69. Hladík, 87. Šplíchal
Žluté karty: Svatoš, Kladiva, Prokop R.
Připraven: Lněnička F.
Rozhodčí: Saňák – Pokorný, Rejhon
Pekelně těžký úvod jarní části nám připravil los okresní přeboru. V úvodních třech zápasech máme vedoucí trojici soutěže. A hned v prvním kole jsme přivítali nejžhavějšího aspiranta postupu – Cerekvici.
Zápas se vyvíjel dle předpokladů, vedoucí tým tabulky byl aktivnější a fotbalovější, ale většina jeho útoků končila buď v naší pozorné obraně, nebo si střelci od Loučné vylámaly zuby na výborném Havlíkovi. Jako blesk z nebe jsme se po dvaceti minutách dostali do vedení my – Svatoš tak dlouho pronásledoval nakopnutý balon, až se sám zjevil před hostujícím brankařem a nedal mu šanci – 1:0. Do kabin se ale šlo za smírného stavu – střílený centr pět minut před pauzou umístil do naší branky J. Vostrčil.
Ani ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil. Soupeř nás přehrával a často jsme se dostávali z naší poloviny jen za cenu dlouhých odkopů. Zatímco domácí příznivci tlačili čas k devadesáté minutě, aby jsme přes tlak soupeře doma získali alespoň bod, v 69. minutě se díky důrazu Motyčky zjevil sám jmenovaný spolu s Hladíkem před prázdnou brankou a nováček v našem dresu nás znovu poslal do vedení. Cerekvičtí otevřeli hru a stupňovali tempo, ale gól padl už jen na méně využívané polovině hřiště – Šplíchal v 87. minutě donutil hostujícího brankaře k chybě a přiblížil nečekaný výsledek. Zbytek zápasu jsme zvládli a senzace na úvod je na světě.
Kdo zápas viděl, musí potvrdit, že tentokrát nezvítězil lepší tým. Soupeře jsme ale předčili v bojovnosti a nasazení, což tentokrát rozhodlo. Díky tomuto výsledku se do čela okresního přeboru dostala Březová, právě ta bude naším příštím soupeřem – zápas na jejím hřišti začíná v sobotu 30.3. v 15:00
Mgr. Zdeněk Beneš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.