Mladší žáci

Sezóna 2018/2019 byla pro mladší žáky (ročník 2006, 2007) velmi úspěšná. 

Ještě před rokem jsme řešili otázku, zda mladší žáky přihlásit, jelikož počet hráčů z našeho oddílu nebyl takový, jaký bychom si představovali. Ve spojení s TJ Sokol Morašice se nám podařilo mužstvo sestavit a následně jsme se přihlásili na Chrudimsko, protože na Svitavsku se nenašel dostatečný počet účastníků. 

První zápasy pro nás byly velkou neznámou. Hned se čtyřmi týmy jsme se utkali vůbec poprvé a taky jsme nevěděli, jak se naši hráči popasují s větším hřištěm a větším počtem hráčů na hřišti, než jak byli zvyklí v přípravce. Úvodní zápas jsme sice prohráli (s pozdějším celkovým vítězem Skuteč/Bítovany), ale předvedený výkon nám dával velkou naději, že se dobré výsledky dostaví. A taky že jo. V celé sezóně jsme odehráli 21 zápasů, z nichž bylo 17 vítězných a pouhé 4 prohrané. Netvrdím, že všechny vyhrané zápasy byly oku lahodící, ale o to víc bojovnější a s velkým nasazením. Ve většině případů však mohu říct, a to včetně tří prohraných zápasů, že jsme hráli krásný fotbal, který se musel líbit a také nám to v nejednom případě potvrzovali i trenéři, nebo fanoušci soupeřů. 

Velké dík patří samozřejmě hráčům za jejich přístup a předvedené výkony, ale také bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří mi po celou sezónu pomáhali s odvozem hráčů na tréninky i na zápasy a za pomoc při praní dresů.

Nesmím také zapomenout na věrné fanoušky, kteří nás neúnavně po celou sezónu podporovali v domácích zápasech, takže i jim patří velké dík.

Ještě bych chtěl touto cestou oslovit tatínky hráčů, nebo kohokoli, kdo by měl chuť se zapojit a pomoct mi s trénováním, aby se mi ozval, bude vítán…na jednoho trenéra je toho někdy moc. 🙂

Jirka Kučera

Starší žáci

Další sezona společného souklubí s Morašicemi přinesla velké zlepšení ve hře, kde můžeme být opravdu spokojeni. Naopak jsme se velmi trápili se zakončováním šancí. V mnoha zápasech jsme proto byli lepším týmem a nakonec odešli poraženi. Soutěž ukončíme v polovině tabulky, ale podle předváděné hry je to trochu zklamání.

Do jarní části jsme nastupovali bez Elišky Chadimové, která přestoupila do Moravské Třebové. Po sezoně do dorostu přechází pět kluků, naopak z mladších žáků přijdou tři kluci.

Pavel Beneš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.