Mladší přípravka

Po kvalitní zimní přípravě jsme byli zvědaví, jestli naši hráči dokáží navázat na výbornou podzimní část soutěže. To se bohužel úplně nepodařilo, jaro neproběhlo z hlediska předváděné hry ani dosažených výsledků úplně podle představ trenérů. Ze sedmi turnajů okresní soutěže jsme třikrát brali první místo, dvakrát druhé a dvakrát třetí. Turnaje se účastní čtyři družstva. Nejvíce nás potěšily turnaje v Němčicích a v Čisté, naopak největším zklamáním skončilo naše vystoupení na předposledním klání na domácím hřišti.

Všechno to ale přebil závěrečný Pohár Okresního fotbalového svazu Svitavy, který se konal pro všechna mužstva v Jevíčku. Na něm jsme nejprve porazili všechny soupeře v základní skupině, poté jsme si ve finále poradili s Čistou a přivezli domů cennou trofej.

Do starší přípravky odchází Kryštof Tomšíček, Honza Kvapil, Matyáš Bulva, Štěpán Řejha, Pepa Rosypal a Matouš Zach, všem jim patří poděkování za předváděné výkony a doufám, že kluci budou úspěšně pokračovat. O tým se v uplynulé sezóně staral Mgr. Zdeněk Beneš, Zdeněk Beneš st. a Jarda Chaun. Tito trenéři zároveň zajišťují chod fotbalové školičky, kde začínají s fotbalem naši nejmenší. Vzhledem k tomu, že všichni tři trenéři jsou členy výkonného výboru a mají tak kromě trénování v oddíle minimálně ještě jednu další funkci, jedná se o desítky hodin měsíčně, které obětujeme bez nároku na jakoukoliv odměnu. Pevně proto doufám, že naše úsilí nepřichází vniveč.

Mgr. Zdeněk Beneš    

Starší přípravka

V jarní části této sezóny, kterou jsme opět odehráli společně s kluky z Morašic, nás čekalo celkem 7 turnajů, které jsme postupně odehráli v Cerekvici, Němčicích, Morašicích, Opatově, doma na Horním Újezdě, Jaroměřicích a Janově. Sehráli jsme celkem 21 zápasů s bilancí 12 výher, 7 porážek a 2 remízy. Vstřelili jsme celkem 104 branek, obdrželi 63. V žádném turnaji jsme neskončili na posledním čtvrtém místě, 1x jsme byli na místě třetím, 5x jsme obsadili 2. místo a turnaj v Morašicích jsme po výborném a bojovném výkonu vyhráli. Z výsledků vyplývá, že jsme rozhodně nezklamali a patřili určitě do té lepší poloviny týmů, které nastupovali v této soutěži. Toto se potvrdilo i na finálovém turnaji v Březové, kde jsme v konkurenci 11 týmů obsadili pěkné 5. místo.

Celou sezónu nás provázela hojná účast na trénincích a zápasech, což je první předpoklad k výsledkům, kterými jsme se prezentovali. Trochu jsme měli problém s kolektivním pojetím hry, většina kluků chtěla hrát za sebe a prosazovat se individuálně, což se ne vždy podařilo. Na druhou stranu všichni vědí, že když začnou poslouchat pokyny trenérů a začnou bojovat, tak je v jejich silách otáčet a vyhrávat zápasy.

Kluky fotbal baví a to je důležité pro jejich další fotbalových růst, který u Ondry Žďáry, Matěje Kopeckého, Vojty Paťavy, Petra Řejhy, Jindry Mičíka, Jana Flídra, Martina Flídra a Petra Boštíka bude pokračovat v kategorii mladších žáků. Celému týmu děkuji za poctivou tréninkovou docházku a předvedené výkony a všem přeji další úspěšnou fotbalovou sezónu, ať již v kategorii starší přípravky nebo mladších žáků, a hlavně ať je provází radost z fotbalu. Velké poděkování patří také rodičům za perfektní spolupráci a celému vedení TJ Horní Újezd za vytváření podmínek, ve kterých jsme mohli trénovat a hrát. Mnohé týmy nám toto prostředí záviděly.

František Bartoš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.