Horní Újezd u Přerova byl v sobotu 20. července hostitelem 16. ročníku kulturně-sportovního setkání obcí s názvem Újezd. Letos jsme účast na této akci pojali jako vzpomínku na Mirka Chadimu, takže jsme do „Ójezda“ dorazili v tričkách s jeho fotkou a nápisem Krankl na zádech. O tom, že se vzpomínka vydařila, svědčí už jenom to, že letos byla účast více než dvojnásobná oproti minulému roku.

Zástupci obcí se krátce po zahájení akce odebrali ze sportovního areálu na prohlídku hostitelské obce, během níž mj. viděli stálou expozici Jak se žilo v Ójezdě. Dále navštívili rozhlednu Kelčský Javorník a po obědě se vrátili ke sledování zápasů o umístění. Jako tradičně byl totiž hlavním bodem programu fotbalový turnaj.

Hráli: Havlík V., Hanyk E., Fogl, Faltys, Beneš Z., Šplíchal, Kusý Marek, Pechanec L., Motyčka, Kladiva, Svatoš Z., Opletal, Flídr, Beneš P., Svatoš J.

Skupina A:
Horní Újezd (okr. Přerov) – Pletený Újezd 4:1
Horní Újezd (okr. Přerov) – Velký Újezd 2:4
Pletený Újezd – Velký Újezd 1:6

1.Velký Újezd
2.Horní Újezd (okr. Přerov)
3.Pletený Újezd

Skupina B:
Horní Újezd (okr. Svitavy) – Újezd u Uničova 0:4 – pozdější vítěz turnaje nastoupil aktivně a brzy se dostal do vedení, poločas 0:3, dva góly jsme dostali z rohu, druhá půle se spíše dohrávala
Horní Újezd (okr. Svitavy) – Horní Újezd (okr. Třebíč) 1:1 – vyrovnané utkání, poločas bez branek, do vedení nás dostal Vašek Motyčka, soupeř vyrovnal v závěru z penalty
Horní Újezd (okr. Třebíč) – Újezd u Uničova 0:3

1.Újezd u Uničova
2.Horní Újezd (okr. Třebíč)
3.Horní Újezd (okr. Svitavy)

Zápasy o umístění:
o 5. místo: Horní Újezd (okr. Svitavy) – Pletený Újezd 4:0 – do poločasu jsme dali tři góly a bylo rozhodnuto, nejdřív balon do branky v klidu uklidil Kuba Kladiva, pak se prosadil přízemní střelou zpoza vápna Lukáš Pechanec a prvním gólem mezi dospělými uzavřel poločasový stav Radovan Flídr, ve druhém poločase se ještě prosadil Vašek Motyčka a stvrdil naše zasloužené vítězství
o 3. místo: Horní Újezd (okr. Třebíč) – Horní Újezd (okr. Přerov) 1:3
finále: Újezd u Uničova – Velký Újezd 1:0

Konečné pořadí:
1.Újezd u Uničova
2.Velký Újezd
3.Horní Újezd (okr. Přerov)
4.Horní Újezd (okr. Třebíč)
5.Horní Újezd (okr. Svitavy)
6.Pletený Újezd

Po vyhlášení výsledků proběhlo vystoupení Železného Zekona, kterého se aktivně účastnili i někteří členové naší výpravy, a taneční zábava se skupinou Gradace. Děkujeme pořadatelské obci za pohostinnost a příjemně strávený den. Další ročník se uskuteční ve Velkém Újezdě u Olomouce.

Mgr. Zdeněk Beneš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.