Sestava: Havlík – Čech, Švec, Šplíchal, Beneš P. – Otava, Pražan, Pechanec L., Lněnička V. – Kladiva, Kusý Marek
Střídali: 46. Svatoš Z. za Beneše P., 72. Opletal za Kladivu
Branky: 45. + 1 Pechanec L., 63. a 70. Kladiva
Připraveni: Romer, Lněnička Š.
Rozhodčí: Petr J. – Preclík M., Balog J.

Po krátké letní pauze se o uplynulém víkendu naplno rozjely fotbalové soutěže dospělých. Nám los přisoudil na úvod tým z Jaroměřic. V naší sestavě se prvně představila třetí letní posila – Viktor Otava ze Sebranic.

Jako první jsme zahrozili my, v 8. minutě se Kladiva objevil sám před brankařem, ten jeho zakončení zneškodnil. O čtyři minuty později byla k vidění velká šance na druhé straně, hosté ale zakončili nad branku. Ve 14. minutě střílel Kusý z úhlu nad branku a to bylo z našeho pohledu na dlouho vše. Jaroměřice nás začaly přehrávat a vytvářely si i šance – v 15. a 39. minutě musel vytáhnout skvělé zákroky Havlík, ve 32. minutě chyběl ke gólu hostům půlkrok před prázdnou brankou. Když už jsme se těšili do kabin, za vápnem si našel odražený balon Pechanec a luxusní ranou poslal domácí tým do nezaslouženého, ale potěšujícího vedení.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, hosté byli nebezpečnější, ale takové šance jako v první půli si nevypracovali. Naopak udeřilo na druhé straně – v 63. minutě spadl odražený míč k nohám Kladivy a ten ho zblízka uklidil do branky. To nás povzbudilo k větší aktivitě vepředu. V 68. minutě Kusý střílel mimo, ale o dvě minuty později šel Kladiva sám na brankaře a balon profesorsky uklidil k tyči – 3:0. V 79. minutě se gólově neprosadil po výborné individuální akci Lněnička. Posledních 10 minut jsme se už spíš bránili, v 80. minutě jsme s vypětím všech sil odvrátili snížení, v 84. minutě jsme vykopávali balon z brankové čáry, ale o minutu později po dorážce Jaroměřice snížily. Do žádné další velké šance se už naštěstí nedostaly, a tak poslední korekci skóre mohl udělat v nastavení Lněnička, ten ale svoji slabší nohou trefil jen brankaře.

Vstup do soutěže nám tedy vyšel, vydřeli jsme cenné tři body proti velice kvalitnímu soupeři. Sportovně musíme uznat, že Jaroměřice si po předvedeném výkonu prohrát nezasloužily, základem našeho úspěchu byla velká bojovnost a nasazení. Svým výkonem dnes nejvíce potěšila defenziva v čele s Havlíkem a Švecem. Také druhý zápas okresního přeboru odehrajeme doma, v neděli 18.8. hostíme od pěti hodin Mladějov.

Mgr. Zdeněk Beneš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.