Trochu s obavami jsme vzhlíželi k tomuto turnaji, protože domácí prostředí nás vždy trochu svazuje, což se potom podepíše na konečném výkonu a výsledku. Tentokráte však byly naše obavy zbytečné.

HÚ/ Morašice – Březová 4 : 2, zpočátku to byl relativně vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Nám se však podařilo vstřelit důležitý první gól a naše vedení jsme postupně navyšovali až na 4 : 0, v závěru jsme však polevili, udělali pár chyb a soupeř tak snížil, kluci se však zkoncentrovali a zápas dovedli do vítězného konce. Branky: Ondra Kusý 2x, Filip Flidr 1x a Lukáš Mach 1x.

HÚ / Morašice – Městečko Trnávka 6 : 0, v tomto zápase jsme od začátku udávali tempo hry a postupně jsme začali i proměňovat šance, které jsme si vypracovali, takže o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. K vidění byly už i nahrávky, nabíhání do volného prostoru a pěkné branky, o které se podělili: Jan Kvapil 3x, Ondra Kusý 1x, Víťa Famfulík 1x a Matyáš Bulva 1x.

HÚ / Morašice – Němčice 3 : 1, již před začátkem zápasu bylo jasné, že vítěz vyhraje tento poslední podzimní turnaj a kluci se chtěli před domácím publikem vytáhnout, což, si myslím, se jim povedlo. V utkání jsme šli do vedení, ale naše radost netrvala dlouho a soupeř vyrovnal. Potom se hra přelévala z jedné strany na druhou a bylo to o tom, komu se povede dát další gól. Šťastnější nakonec byli naši kluci, když si roh zahrávaný Lukášem Machem srazil soupeř do vlastní sítě. Zápas byl i nadále vyrovnaný, s patřičným nasazením a bojovností na obou stranách. O to, abychom zápas dohrávali trochu v klidu se v závěru postaral chytrou střelou Filip Flídr, který pojistil naše vítězství a nás posunul na 1. místo v turnaji. Branky: Jan Kvapil 1x, vlastní a Filip Flídr 1x.

Tímto byla ukončena podzimní část soutěže, za kterou patří velké poděkování klukům. Docházka na tréninky i zápasy byla výborná, stejně tak atmosféra na hřišti i v kabině. Tým se postupně sehrával, což patří vždy do tohoto období. Odehráli jsme 7 turnajů s bilancí 3x 1. místo, 3x 2. místo a 1x 3. místo, 19 soutěžních zápasů, z toho 12 vítězství, 4 remízy a 3x jsme odešli poraženi. Poděkování patří současně rodičům za dovoz hráčů, praní dresů, podporu a pečení bábovek, které se nakonec ukázaly jako rozhodující faktor při vítězných zápasech. Poděkovat chci také vedení TJ Horní Újezd za perfektní podmínky při tréninku i zápasech a zapomenout nemohu na trenéry Václava, Jirku a Honzu.

František Bartoš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.