Turnaj ve stolním tenise 28.12.2019 – Kranklův memoriál

Opět po roce jsme se sešli v kulturáku při tradičním turnaji ve stolním tenise. Po úvodním pozdravení všech účastníků, jsme si všichni krátce v duchu vzpomněli na Mirka Chadima, zvaného Krankl, podle kterého bude tento turnaj od letošního roku nést jeho jméno. Mirek byl u začátku turnaje, který se začal hrát na přelomu 60. a 70. let, nejprve pravděpodobně jako hráč, později i jako organizátor. Kromě turnaje dospělých se jeho zásluhou hrál několik let i turnaj dětí do 15 let. Pro jeho zápal nejen pro hru, píli a dobrosrdečnost hrajeme od letoška na jeho památku.
Letošního ročníku se zúčastnilo 26 hráčů. V loňských na účast početnějších ročnících, k nám přijeli kvalitní hráči z okolních vesnic, kteří se umísťovali na předních pozicích. O vítězství v letošním ročníku bojovali již dlouholetí účastníci turnaje.
Už v základních skupinách svedl los do boje favority turnaje, kdy Jána prohrál se Zawadskim. Zápasy v ostatních základních skupinách nepřineslo na úkor nasazených hráčů žádné překvapení. Po bojích ve 4 základních skupinách, se dohrávaly skupiny o umístění, tak aby se ti lepší hráči utkali s těmi lepšími a o celkové vítězství se tak svedlo co nejvíce vyrovnaných bitev. Po prohře se Zawadskim, dokázal Jána ve vyrovnané bitvě porazit Svatoše a také Hápa. Jeho jediný přemožitel Zawadski pak s oběma jmenovanými prohrál a tak se s jedninou prohrou v turnaji stál vítězem letošního ročníku turnaje – ještě jednou gratulace do DÚ u mostu.
V dolní polovině pavouka se odehrály také zajímavé zápasy. Každý si zde postupně zahrál s hráči na stejné úrovni, takže zapásy byly vyrovnanější. Také zde bylo stále o co bojovat. Poslední nechce být nikdo, ale někdo přece musí. O motivaci pro příští rok má Roman Cupal postaráno.
Celkové třinácté místo – nejlepší v druhém sledu, obsadil Dominik Jána, který v loňském roce, pokud si dobře pamatuji, skončil třetí nebo čtvrtý od konce – asi přes rok potrénoval.
Závěrem patří poděkovat Jardovi Kladivovi (Taurus) za organizaci turnaje a sehnání cen pro hráče. Zdenku Bednářovi za dohled a organizaci v průběhu turnaje a paní hostinské za pivo a výborný guláš.
Tak přes rok občas vemte pálku do ruky, ať ten míček napříště zase lépe létá na stůl ne za stůl. Těšíme se zase za rok.

Michal Motyčka


1.Lukáš Jána
2.Petr Svatoš
3.Mirek Háp
4.Michal Zawadski
5.Jiří Háp
6.Marek Tutko
7.Leoš Háp
8.Libor Horák
9.Matyáš Pulkrábek
10.Jakub Večeře
11.Kamil Kárský
12.Jakub Kladiva
13.Dominik Jána
14.Michal Motyčka
15.Ladislav Jána
16.Pavel Jána
17.Martin Chadima
18.Lukáš Láznický
19.Tomáš Briol
20.František Pulkrábek
21.Bohumil Šplíchal
22.Ivo Zawadski
23.Jan Láznický ml.
24.Mirek Kladiva
25.Jan Láznický st.
26.Roman Cupal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.