Sestava: Havlík – Šplíchal, Švec, Zaal, Faltys, Otava, Kysilko, Pražan, Opletal, Pechanec L., Lněnička V.
Střídal: 77. Lněnička Š. za Opletala
Branky: 27. Lněnička V., 68. Otava, 90.+2 Pražan
Žluté karty: Faltys, Lněnička V., Šplíchal, Kysilko
Připraveni: Bartoš, Flídr
Rozhodčí: Mačát – Urban, Štusák

Zápas s podobně bodově chudou Cerekvicí přinesl fotbal s množstvím šancí na obou stranách. Na naší straně v sestavě chyběl z opor kapitán Marek Kusý, stoper Radek Prokop a nejlepší dosavadní střelec týmu Kuba Kladiva. V sestavě se naopak po třízápasové pauze opětovně objevil Fanda Švec, z ciziny se vrátil Michal Kysilko a ze středočeských Babic Petr Zaal.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, ale první gól (a jediný gól první půle) jsme dali my. Ve 27. minutě vysunul Vojta Opletal Vojtu Lněničku, který prostřelil brankaře. Do poločasu jsme měli ještě dvě velké šance. Nejprve po rohu hlavičkoval Zaal, míč spadl na malé vápno a Opletal ho zblízka poslal nad branku. V naprostém závěru poločasu vystřelil Tomáš Pražan do břevna a odražený míč poslal mimo Lukáš Pechanec.

Po deseti minutách druhé půle přišlo vyrovnání po kombinační akci soupeře. Do vedení jsme se opětovně dostali v 68. minutě, kdy po trestňáku Lněničky hlavičkoval Zaal a míč do sítě dopravil Viktor Otava. Závěrečná dvacetiminutovka byla ve znamení snahy cerekvických hráčů o vyrovnání, ale naše defenziva odolala. Naopak v nastaveném čase po nahrávce Pechance uklidil míč do sítě Pražan a byl konec.

Na výhru v mistrovském zápase na domácím hřišti jsme čekali přesně dlouhých 11 měsíců. Naposledy jsme v rámci okresního přeboru doma porazili v neděli 13. října 2019 Janov. Rozšířit bodové konto se pokusíme v sobotu 19.9., kdy hrajeme od čtyř hodin v Hradci nad Svitavou.

Mgr. Zdeněk Beneš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.