Rok 2020 se blíží ke konci. Byl to rok covidu, rok, který bude mít následky pro všechny lidi i pro TJ Horní Újezd.

Fotbalově začal letošní rok přibližně stejně jako většina let minulých. Zimní příprava všech mužstev začala normálně, skončila však přesně 13. března, kdy měli muži po několika letech odjíždět na soustředění do Boskovic. Jakmile to covid dovolil, začátkem května začala všechna mužstva trénovat v celkem slušném počtu hráčů. Léto bylo sice bez Újezdského poháru, ale podzimní sezóna začala normálně. Což ovšem netrvalo dlouho a koncem října byly soutěže přerušeny. Některé oddíly začaly na přelomu listopadu a prosince trénovat, my jsme stihli jeden trénink starších žáků a přišlo další omezení, jehož konec si těžko někdo dovede odhadnout.

Výsledky našich mužstev byly již hodnoceny několikrát. V krátkosti mladší přípravka – výborná účast, výsledky víc než slušné, starší přípravka – výborná účast, výborné výsledky a hlavně hra, na kterou bylo radost se dívat, mladší žáci – změna trenérů, změna hráčů, možná jsme čekali trochu víc, ale pokud bude zájem kluků, určitě bude líp, starší žáci – odchod Tomáše Briola do V. Mýta, výborné výsledky, ale také asi naše chyba, žáky jsme měli přihlásit do krajské soutěže, dorost – všechno špatně – nezájem kluků, pomoc z Morašic mizerná, bez starších žáků by jsme vlastně neodehráli nic, muži – povedl se návrat Jirky Fogla z M. Třebové, jenže ten si brzy zlomil nohu a pak už to bylo jedno velké trápení.

Takže co se nám v tomto roce povedlo a co ne?

Nejdříve ty mínusy:

– covid zrušil výborně zahájené soutěže mladších a starších žáků na jaře, starší přípravky a starších žáků na podzim

– covid zrušil Štěpánskou zábavu a turnaj ve stolním tenise

– vydatné přívaly vody nám několikrát spláchly hřiště, následná spodní voda nás řádně potrápila

– zlomená noha Jirky Fogla a následný fotbalový podzim mužů

– přestup Tomáše Briola do V. Mýta – pro Tomáše logický krok, pro nás obrovská ztráta

– covid nám znemožnil uskutečnit všechny plánované kulturní akce

– neuskutečnil se Újezdský pohár

A teď úspěchy v letošním roce:

– i přes hřiště pod vodou se vyvedl dětský sportovní den – spousta dětí, nové disciplíny, prostě   povedené

– finančně jsme dopadli výborně – příjmy od MŠMT, Pardubického kraje, obcí, sponzorů byly   v nasmlouvané a někdy i větší míře, díky covidu se hrálo málo a výdajů bylo méně

– změna obsluhy bufetu proběhla bez problémů, jako by Jarda nevyměnil Jardu

– buduje se oplocení areálu směrem od silnice, zbývá dodělat vstupní branka

– pořídili jsme spoustu tréninkového vybavení hlavně pro děti, koupili jsme hodně nových míčů a     sportovních pomůcek na sportovní den

– trénuje nám spoustu dětí ve věku 4-15 let a zatím máme i dost trenérů

A co by nás mělo čekat za normálních okolností začátkem roku 2021?

Na 12. ledna je naplánována valná hromada OFS Svitavy, kde by se mělo volit nové vedení OFS na roky 2021-2025.

Koncem ledna by normálně měla proběhnout valná hromada TJ Horní Újezd. I my bychom měli volit nový výbor. Zatím byli osloveni tři mladší adepti z členů TJ a výbor TJ by měli omladit. Určitě se pokusíme oslovit ještě někoho jiného.

Obě tyto akce jsou z epidemiologického stavu ve velkém ohrožení. TJ se pravděpodobně pokusí počkat, jak se bude situace vyvíjet a valnou hromadu posunout snad na březen – duben, pokud to půjde. Jinak fotbalové soutěže jsou již rozepsány i se všemi dohrávkami. Muži by měli začínat 14.3. a končit 26.6., ovšem kdo ví, co bude.

O začátku přípravy jednotlivých mužstev se raději ani nezmiňuji, protože podle mého názoru to nemá dnes 27.12.2020, kdy tento článek píšu, vůbec cenu. V průběhu letošního roku jsme se naposledy rozloučili s Frantou Mokrejšem, a tak alespoň takhle krátce vzpomeňme na jeho práci pro TJ.

Závěrem děkuji všem, kteří se snaží, aby fotbal na Horňáku zůstal a fungoval tak jako dřív, děkuji všem sponzorům, zastupitelstvu všech obcí, které nám pomáhají, děkuji všem hráčům a divákům, rodičům našich malých fotbalistů. Všem přeji to nejdůležitější – hlavně hodně zdraví. A za mě osobně dvě prosby na Vás všechny, pokud nám to lékaři doporučí – dejme se očkovat proti covidu. A pokud se Vám zdá, tak jako mě, že v naší zemi je něco špatně, tak se to pokusme nějak změnit. Budou volby a je hloupé se nechat koupit za pár koblihů.

Hezký, úspěšný a hlavně zdravý rok 2021 přeje předseda TJ Zdeněk Beneš starší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.