Hodně vody proteklo Desinkou od našeho posledního setkání na hřišti a je třeba konstatovat, že se od té doby moc nezměnilo. Virus nám nedal šanci uspořádat Štěpánskou zábavu, Kranklův memoriál ve stolním tenise, dětský karneval a zatím ani valnou hromadu našeho spolku. Nejinak je na tom fotbalová činnost.

Soutěžní ročník 2020/2021 je od 12. října nadále přerušen. Plán na jarní restart soutěží byl připraven, ale už teď je jasné, že zbytečně. Jen pro zajímavost – muži měli začínat v neděli 14. března doma s Dlouhou Loučkou, dorostenci a žáci v dubnu. Turnaje přípravek zatím nemá cenu řešit.

Dle Soutěžního řádu musí nejprve dojít k dohrání odložených utkání z podzimní části, teprve poté mohou soutěže pokračovat odvetami. Dohrána musí být alespoň polovina všech zápasů v soutěži, aby mohl být soutěžní ročník 2020/2021 uzavřen.

V současnosti stále není povolena tréninková činnost ani přípravné zápasy, natož soutěžní utkání. Vzhledem k epidemiologické situaci je znovuzahájení soutěží ve hvězdách. Fotbalová asociace sice opětovně vyzývá všechny zainteresované složky k povolení tréninků amatérských sportovců, ale současná situace nepřináší pozitivní výhled do následujících dnů.

Čísla šíření covidu jsou teď opravdu značně depresivní, a proto je třeba pochopit, že se do experimentů s povolením tréninků sportovních skupin nikomu nechce. Stačí se jen podívat na těžko uvěřitelný příběh návratu dětí do škol. Vzhledem k zoufalému tempu očkování tady s námi virus ještě chvíli určitě bude, a proto je nutné hledat způsoby, jak se z toho všeho nezbláznit. Jedním z nich třeba bylo týdenní kluziště na našem víceúčelovém hřišti.

I tak jsem přesvědčen, že společně toto těžké období překonáme. Pomyslné světlo na konci tunelu určitě je, jenom k němu jdeme delší a horší cestou.

Mgr. Zdeněk Beneš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.