Amatérské fotbalové soutěže se kvůli koronavirové epidemii druhý rok po sobě nedohrají. Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky je kvůli trvajícím omezením ve sportu předčasně ukončil. Kluby stejně jako vloni nesestupují ani nepostupují. Konečné pořadí soutěží zůstane podle aktuálních tabulek ke 4. květnu.

Až do poloviny března jsem si myslel, že se soutěže na jaře podaří restartovat, ale s postupujícím časem a vývojem epidemie bylo čím dál tím jasnější, že letošní ročník zůstane opět nedohrán. V současné situaci jde o logický krok, v rámci rozvolňování by měly mít přednost jiné oblasti, především návrat dětí do škol. Zápasy by stejně velice pravděpodobně musely probíhat bez diváků, což podle mě nemá na této úrovni žádný smysl. Zatím si musíme vystačit s tím, že můžeme alespoň v omezeném režimu trénovat, a tak se připravovat na další sezónu, která už snad proběhne normálně.

Mgr. Zdeněk Beneš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.