Na letošní první turnaj předpřípravky organizovaný Grasroots trenérem mládeže OFS Svitavy Jirkou Mokrejšem jsme odcestovali do Čisté. Středeční konání zhatil déšt, proto byl turnaj přeložen na pátek za účasti devíti mužstvem. Los nám v 1.kole přisoudil volno, takže jsme se mohli načíst strategii našich soupeřů. Změnou na tomto bylo to, že se hrálo na 4 branky (dvě útočné, 2 obrané), počet hráčů byl 3+0, jeden zápas trval 9 minut.

Turnaj byl organizován pro děti ročníku 2014, 2015 a mladší. Na tomto turnaji nás reprezentovali: Nela Kroulíková, Anička Watrobová, Tom Chaun, Tim Vomočil, Vítek Šimek a Ondra Lipavský.

Postupně jsme se utkali s týmy: Čisté 1, Litomyšle, Dolním Újezdem 1, Dolním Újezdem 2, Sebranicemi, Němčicemi, Čistou 2 a Březovou.

Pětkrát se nám podařilo vyhrát, jednou remizovat a dvakrát jsme poznali hořkost porážky. Všichni si dali gól a na dětech byla vidět spokojenost. I trenéři byli spokojeni, příště bychom měli méně padat a zkusit se ještě o trochu víc soustředit na zápas. V říjnu by měl proběhnout ještě jeden turnaj, kterého bychom se rádi opět zúčastnili.

Ing. Jan Beneš