Sestava: Motyčka – Fógl, Zaal, Šplíchal, Beneš – Opletal, Pechanec, Lněnička Vojtěch, Lněnička Štěpán – Kladiva, Kusý

Střídali: 79′ Lněnička Šimon za Lněničku Štěpána

Připraveni: Bartoš, Kvapil

Góly: 31′ Šplíchal

ŽK: 27′ Kladiva, 57′ Zaal, 75′ Lněnička Vojtěch, 77′ Šplíchal

V sobotu jsme sehráli zápas v Mladějově na Moravě, kde je snad nejlépe upravený trávník okresního přeboru. Po začátku utkání se nám dařilo držet míč na kopačkách. Hned v prvních minutách z velkého vápna jen pár čísel od levé tyče vyslal přízemní střelu Pechanec. Z prvotního tlaku jsme si dokázali připravit ještě šanci, kdy šel Štěpán Lněnička sám na brankáře. V 17. minutě soupeř z protiútoku vsítil po centru do vápna hlavičkou gól. V 29. minutě krásnou střelou zpoza vápna navýšil domácí tým vedení. V 31. minutě rozehrával Pechanec standardní situaci, ve vápně svedl Opletal vzdušný souboj s brankářem a následně Šplíchal hlavičkou umístil do polo odkryté branky míč hlavou. Záhy po vstřelené brance mohl srovnat po pasu Pechance do prázdné brány Kusý, bohužel byl odmávaný a odpískaný ofsajd. Do konce poločasu ještě měl dvě šance Kladiva, při první šanci byl vychytán při druhé ho dokázal obránce zablokovat.

Ve druhém poločase jsme si ještě připravili několik šancí, ale žádná se nepodařila proměnit ve vytoužené srovnání skóre. Ke konci zápasu nám možnost na srovnání udržel v brance chytající Motyčka, který vychytal střelu z bezprostřední blízkosti po několika odrazech v malém vápně.

V Mladějově jsme předvedli pohledný kombinační fotbal. Bohužel si opět žádné body neodvážíme. Další utkání odehrajeme v neděli 23. října ve 14:30 na domácím hřišti proti TJ Hradec nad Svitavou.

Bohumil Šplíchal