Sestava: Motyčka – Šplíchal, Zaal, Fógl, Beneš P. – Lněnička Štěpán, Pechanec, Lněnička V., Opletal – Kusý Marek, Zrůbek

Rozhodčí: Šebetka – Bém, Urban

Střídali: Flídr, Kusý J., Kladiva

Připraveni: Kvapil, Lněnička Šimon, Havlík

ŽK: Lněnička Vojta, Zaal, Kusý Marek, Lněnička Štěpán, Opletal

Góly: Lněnička Štěpán

                Další domácí utkání se odehrálo za dvou zcela odlišných poločasů. V prvním poločase jsme měli navrch, míč jsme měli na kopačkách my a šancí bylo, že by to potěšilo oko každého hornoújezdského fanouška. Ke vší smůle mohli fanoušci kroutit hlavami a schovávat si hlavy do dlaní nad tím, jaké šance jsme tento zápas dokázali doslova spálit.

                Vedení jsme se mohli ujmout hned po rozehrání hostů, kdy Opletal dokázal vybojovat balón a rozehrát na Zrůbka, který z úhlu dokázal překonat brankáře, ale míč skončil na tyči, od které se odrazil k úplně volnému Márovi Kusému, ovšem v tutovce selhal.  Žádná sláva se tedy nekonala. Nechybělo moc a radovat se mohli hosté a využít „nedáš, dostaneš“. Po nedorozuměním mezi Zaalem a Motyčkou se dostal k míči osamocený soupeř, ovšem v koncovce do prázdné brány také selhal. Gólu jsme se dočkali ve 34. minutě, kdy Zrůbek dával pod sebe a našel přesně Kusého, který promáchnul. Naštěstí stál ve správný čas na správném místě Štěpán Lněnička a za svoji bojovnost a výkon byl odměněn gólem, kdy dokázal míč uklidit do odkryté brány. Dalších dvou gólů jsme se mohli dočkat po samotném průniku na brankáře, ovšem ani nyní se síť v hostující svatyni nezavlnila. Nebylo tomu ani po chybě v rozehrávce hostů, kdy byl vyběhnutý hostující brankář opět překonán, ale míč skončil na břevnu. Motyčka společně s obětující obranou dokázali úspěšně udržet pouhý jednobrankový náskok do konce poločasu.

                Druhý poločas se hra otočila a začali hrát hosté. Naše hra polevila a na hostech bylo vidět, že chtějí za každou cenu vyrovnat, za což odpovídá i jejich místy až nefér hra, i přesto že jsme jim v prvním poločase přiznali dvakrát rohový kop. Ovšem do žádné 100% situace jsem je nepustili. Vedení mohl navýšit Zrůbek, který po kličce brankáři nedokázal trefit odkrytou bránu. Už to vypadlo, že po několika spálených šancí nám bude stačit jeden gól na vítězství. Nebylo tomu tak. V 90. minutě, mnou nepochopeném a úplně zbytečném nastavení, jsme si nedokázali pohlídat jednu jedinou vážně hrozící šanci soupeře, kterou zakončil přízemní střelou „za háčky“. Do konce zápasu jsme se sápali za vítězstvím i v posledních sekundách. Krásnou střelu Kladivy dokázal brankář vytěsnit, míč se odrazil k volnému Flídrovi, který zakončoval do úplně prázdné brány. Ovšem bránící hráč se dokázal obětavým skluzem k míči dostat a vytěsnit ho na roh. Z rohu už jsme bránu soupeře neohrozili a tím zápas skončil. Jeho výsledek doteď nemohu pobrat.

                Může se to zdát nemožné, ale dokázali jsme spálit minimálně 5 jasných tutovek. Poločas mohl skončit 3:0 a konec zápasu klidně 5:0 pro nás. Ale když se nepromění takovéto tutovky, tak se bude vyhrávat velmi těžko. Můžeme brát za pozitivní, že jsme schopni se do tolika šancí dostat, ale neproměnit jich tolik v jednom zápase je trestuhodné a trest se dnes dostavil v podobě remízy.

                K zápasu už toho nejde moc říci, jenom shrnout, že dnešní zápas jsme si prohráli jednoznačně sami. Je nyní na každém, aby se s tímto vypořádal po svém a dokázal se plně soustředit na další zápas, protože je co napravovat. Stále však věřím, že jsme schopni s jakýmkoli soupeřem hrát vyrovnaný zápas a stále doufám ve vítězství i přesto, že zrovna teď to nevypadá nejlépe a nedaří se. Ale i toto k fotbalu patří.

Vojtěch Havlík