Od začátku školního roku jsme se těšili velkému zájmu. Naše tréninková skupina čítala 18 dětí narozených v letech 2013 – 2016. Na trénincích, které se od poloviny letních prázdnin až do prvního prosincového týdne konaly dvakrát týdně, jsme se scházeli v hojném počtu.

Po mnoha letech spolupráce s Morašicemi jsme se do nové sezóny přihlásili samostatně. V době, kdy jsme podávali přihlášky do nové sezóny, jsem byl přesvědčen o třech věcech. Za prvé, že máme dostatek hráčů – to se splnilo na 140%, snažili jsme se, aby co nejvíce hráli nejstarší hráči, ale podařilo se nám, že na nějaký turnaj se podívaly téměř všechny děti. Za druhé, že jsme na novou sezónu připraveni po materiální stránce – díky dlouhodobě úspěšné práci vedení naší tělovýchovné jednoty s dotačními programy máme dostatek míčů, tréninkových pomůcek a nové dresy. Jiné spolky sice mají nová auta, ale nemají koho vozit ani kam jezdit. Za třetí, že máme dostatek trenérů – tady nastal jediný problém, trenérsky tým vedla trojice Zdenda Beneš ml., Honza Beneš a Honza Vodehnal. Vzhledem k velkému zaneprázdnění nám v průběhu podzimu trenérsky pomohli Zdeněk Beneš st., Roman Kovář, Danča Holingerová, Jirka Veselík, Petr Vomočil, Jiří Nádvorník (snad jsem na nikoho nezapomněl).

V rámci okresní soutěže jsme se zúčastnili sedmi mistrovských turnajů. Výsledky nejsou důležité, ale trocha statistiky – na žádném turnaji jsme neskončili poslední, třikrát jsme skončili na třetím místě, třikrát na místě druhém a turnaj v Čisté jsme vyhráli. S předváděnými výkony i výsledky panuje spokojenost, na turnajích nás zdobila chuť do hry a velké nasazení. Dále jsme se zúčastnili dvou turnajů předpřípavky, tady jsou výsledky ještě méně důležité, ale pro statistiku uvádím, že na těchto turnajích jsme dohromady šest zápasů vyhráli, ve dvou případech jsme remízovali a pětkrát jsme prohráli.

S nástupem chladného počasí jsme se přestěhovali pod střechu. Vzhledem k citelné absenci vnitřního sportoviště v naší obci dojíždíme do sportovních hal v Proseči a v Osíku, abychom se nemuseli stydět odpovědět, až se jaro zeptá, co jsme dělali v zimě.

Mgr. Zdeněk Beneš