TJ Horní Újezd se dlouhodobě snaží vychovávat mladé sportovce, hlavně fotbalisty, ve svých mládežnických týmech. Že se nám to celkem daří je vidět v tom, že  v právě probíhající fotbalové sezoně startujeme ve všech kategoriích od nejmladších až po muže. Zajímavé je, že ačkoli ani v jedné obci, ve kterých žijí naši členové, není škola, děti si cestu na naše hřiště najdou. Mám na mysli Horní Újezd, Poříčí a Desnou.

Jestliže píši o nejmladší kategorii – fotbalové školičce, v loňském červnu nám skončila jedna poměrně úspěšná etapa. Do mladší přípravky přešlo několik dětí, které se bez problémů zapojily do fotbalových soutěží. Byli to Matěj Vodehnal, Tomáš Chaun, Tim Vomočil, Vítek Šimek, Kuba Hlušička, Marek Kovář, Nela Kroulíková a Anička Watrobová. Pro nás to znamenalo od podzimu vlastně začínat znovu, to znamená snažit se zapojit nové děti a zkoušet u nich probudit lásku k pohybu, k fotbalovému míči a zapojit je do kolektivu. Během září a října jsme trénovali dvakrát týdně na hřišti, listopad a nyní konec ledna, únor a březen jezdíme vždy v pátek navečer do tělocvičny do Osíka. Trénují děti narozené v letech 2016 – 2019. Nejstarším je tedy sedm let, nejmladší je Štěpánka Flachová, které jsou tři roky a tři měsíce. Zajímavé je, že nám chodí kluci a holky a většinou to vychází tak půl na půl. O děti se starají z pozice trenérů dva zkušenější muži, to jest já a Jirka Nádvorník, bývalý výborný cyklistický závodník, a dvě zkušené maminky Pavla Kyselová a Ilona Kroulíková.

Náplň tréninků, které trvají kolem 75 minut, je různorodá. Hlavně pohyb – běhání s míčem, malými míčky, různé honičky, základy vedení míče, přihrávky, házení, učíme se kotrmelce, stoj na rukou, na hlavě. A samozřejmě, snažíme se hrát fotbal a také něco podobného házené.

Pokud některý rodič nebo prarodič bude chtít přijít se svým dítětem a vyzkoušet si trénink s námi, budeme velmi rádi. Potřeba toho není mnoho – sportovní oblečení a obuv, pití pro dítě a hlavně ochota věnovat svému dítěti čas, který je hlavně zpočátku velmi potřeba. Důležitá je také trpělivost, nenechat se odradit prvními nezdary – vždyť ani číst nebo počítat se Vaše dítě nenaučí během pár dnů. Pokud jde o peníze – roční členský příspěvek TJ je 300 Kč a od těch nejmenších ho vybíráme až když jsme přesvědčeni, že nám přijdou i příště.

Závěrem několik zpřesňujících informací pro ty, kteří by to s námi chtěli zkusit. Trénujeme na hřišti v Horním Újezdě každé pondělí a čtvrtek v čase 16:30 – 18:00. V tuto dobu trénuje fotbalová školička – věk 3–7 let, mladší přípravka  – 8–9 let a starší přípravka – 10–11 let. Trenéři všech těchto kategorií rádi uvidí Vás a hlavně Vaše děti.

Sportuj s námi – plakát v plném rozlišení ZDE

Zdeněk Beneš st.