V neděli 16.7. jsme uspořádali další ročník dětského sportovního dne. Za slunečného počasí jsme na fotbalovém hřišti, hřišti s UMT a v přilehlých prostorech připravili 20 disciplín pro větší i menší děti. Mezi tradiční disciplíny jako střelba bránu nebo chůze na chůdách jsme nově zařadili i fotbalgolf a lyžování. Osvěžit se účastníci mohli u vodní stříkačky s příjemně chladnou vodou z Desinky. Pro děti byl k dispozici i skákací hrad a díky Kristýně Boštíkové i malování na obličej.

Letos jsme hodnotili tři disciplíny a to jízdu na kole, střelbu ze vzduchovky a opičí dráhu. A protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, tak si pěknou cenu odnesl každý z celkem 64 dětských účastníků. Speciální cenu si zasloužilo pět nejmladších dětí (rok narození 2021). Poděkování patří všem dětem za předváděné výkony a nasazení při plnění všech disciplín. Stále rostoucí počet dětí snad svědčí o tom, že to neděláme úplně špatně.

Obrovské poděkování patří všem pořadatelům, kteří připravovali sportovní odpoledne. Další díky patří sponzorům za ceny pro děti a obcím Horní Újezd a Desná za špičkově připravený areál.

Jan Beneš