22. července se v Horním Újezdě u Třebíče konalo tradiční sportovní setkání obcí s názvem Újezd. Tohoto setkání se zúčastnilo šest obcí, a to 3x Horní Újezd (okr. Třebíč, Přerov a Svitavy), dále Újezd u Uničova, Pletený Újezd (okr. Kladno) a Velký Újezd (okr. Olomouc).

Náš tým se sešel v hojném počtu (10 mužů a 7 dorostenců), konkrétněji: Němec, Fogl, Tobek, Beneš P., Šplíchal, Hladík, Briol, Flídr, Opletal V., Lněnička P., Lněnička Šimon, Kusý, Kladiva, Havran, Riazanov, Kučera, Shtayer

Ve skupině jsme se v prvním zápase utkali s domácím mužstvem Horního Újezdu (okr. Třebíč). Byl to vyrovnaný souboj, kde nás několikrát podržel náš brankář Němec. Ve druhé půli jsme soupeře zlomili dvěma slepenými góly, kdy Marek Kusý cca 10 metrů za vápnem krásně umístěnou střelou překonal domácího brankáře. Pár minut po první brance se po špatné rozehře domácích objevil Jirka Kučera sám před brankářem a s přehledem zakončil. Po zbytek zápasu již další branka nepadla, a tak jsme trochu překvapivě vyhráli nad domácími.

Další skupinové utkání jsme se utkali s týmem z Pleteného Újezdu. Nutno podotknout, že tento tým v prvním zápase podlehl domácím 4:1 a tak jsme je pravděpodobně v prvních 5 minutách podcenili a dostali jsme dvě branky. Od té doby se náš tým zvedl a ještě do prvního poločasu snížil, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Kusý. Ve druhém poločasu jsme měli nespočet šancí, ale bohužel se ani jedna neuchytila, a tak jsme prohráli 2:1 a tabulkově skončili druzí o skóre.

V zápasu o umístění jsme se utkali s Horním Újezdem (okr. Přerov) o 3. místo. První půli jsme začali dobře, kde jsme znovu vstřelili záhy po začátku dvě branky. První branku vstřelil po dorážce Riazanov. Druhou branku nám daroval soupeř sám, kdy se jim nevyvedla tzv. „malá domů“. S hvizdem konce prvního poločasu jsme však obdrželi snižující branku. Druhou půli jsme se spíše bránili a bohužel neudrželi náskok jednoho gólu. Zápas tedy skončil nerozhodně 2:2, a proto následoval rozstřel v podobě penaltových kopů, kde jsme prohráli 2:3.

Celkové pořadí:

1.Újezd u Uničova

2.Horní Újezd (okr. Třebíč)

3.Horní Újezd (okr. Přerov)

4.Horní Újezd (okr. Svitavy)

5.Velký Újezd

6.Pletený Újezd

Bohumil Šplíchal