Rok 2016 byl zahájen valnou hromadou, která se konala 22. ledna za účasti 54 členů starších osmnácti let. Byl schválen nový název našeho spolku – Tělovýchovná jednota Horní Újezd, z.s. V závěru ledna jsme uspořádali tradiční dětský karneval, který uváděl Mirek Lipavský, a taneční zábavu. K úplné spokojenosti na obou akcích chyběla větší návštěvnost. V pátek 10. června proběhl na prostranství před kulturním domem koncert skupiny Duo Aramis. Slušná návštěva a pěkné počasí – akce se vydařila. Muži i přes problémy s nedostatkem hráčů skončili v konečné tabulce ročníku 2015/2016 na 9. místě, dorost vyhrál svou skupinu I. třídy Pardubického kraje s výrazným náskokem, naši žáci nastupovali pod hlavičkou Dolního Újezdu v meziokresním přeboru, kde skončili předposlední. Na začátku července jsme uspořádali fotbalový turnaj při příležitosti 20. setkání obcí s názvem Poříčí. V neděli 10. července jsme uspořádali dětský sportovní den. Újezdský pohár se konal v Pleteném Újezdu (okr. Kladno), obsadili jsme 3. místo. V létě jsme uspořádali vystoupení Malé muziky Nauše Pepíka před kulturním domem. Na podzim proběhla na našem hřišti ukázková tréninková jednotka létajících trenérů pro starší a mladší přípravku. Po podzimní části skončili muži na 9. místě I. B třídy, dorost v souklubí s Dolním Újezdem na 5. místě krajského přeboru, družstvo žáků jsme nesestavili, mladší i starší přípravka startovala ve společném družstvu s Morašicemi. V závěru roku jsme uspořádali podzimní zábavu s Habalem, Štěpánskou zábavu a turnaj ve stolním tenise dospělých, který se uskutečnil v maximálním počtu účastníků (40). Vítězkou turnaje se stala Petra Jasanská z Němčic.

Na valné hromadě v lednu 2017 byl zvolen nový výbor TJ na roky 2017-2020. V jeho čele stanul opět Zdeněk Beneš st., dále byli do vedení naší organizace zvoleni Zdeněk Beneš ml., Jaroslav Kladivo, Jaroslav Kladiva, Kamil Prokop, Jiří Kučera, Jaroslav Chaun, Roman Chadima, Miroslav Chadima. V čele revizní komise stanul Václav Žďára, členy revizní komise byli zvoleni Jindřich Faltys a Marek Kusý. V první polovině roku 2017 jsme uspořádali hojně navštívený dětský karneval a dvě taneční zábavy. Muži znovu absolvovali třídenní soustředění ve sportovním areálu v Boskovicích. Po dlouhé těžké nemoci zemřel 29.3.2017 jeden ze zakladatelů našeho fotbalového oddílu Josef Čermák. Na konci sezóny 2016/2017 se muži v posledním zápase se Semanínem zachránili v I. B třídě, dorostenci obsadili ve společném družstvu s Dolním Újezdem 11. místo v krajském přeboru. Nejúspěšnějším týmem byla starší přípravka, která za celé jaro prohrála jen dva zápasy, slušně se prezentovala i mladší přípravka. Týmy přípravek fungovaly v souklubí s Morašicemi. Vedle přípravek trénovala i fotbalová školička. Velmi podařen ou akcí bylo zakončení jarní sezóny mládežnických týmů za účasti starostů Morašic a Horního Újezdu. Vydařil se také červencový dětský sportovní den. V průběhu června a července jsme dokázali udělat nové střídačky na našem hřišti. 22. července jsme uspořádali již 14. ročník Újezdského poháru, ve finále jsme prohráli s Horním Újezdem, okr. Přerov. V předvečer této akce proběhl před kulturním domem koncert dua A. Volínová a V. Žákovec. Na podzim jsme uspořádali taneční zábavu se skupinou Markant za hojné účasti návštěvníků. Po podzimní části soutěžního ročníku 2017/2018 skončili muži v I. B třídě na posledním místě se ziskem čtyř bodů. Dorost jsme dohromady nedali, šest dorostenců hostovalo v Dolním Újezdě. Po delší době se nám naopak povedlo obnovit družstvo žáků, které hrálo v souklubí s Morašicemi v okresním přeboru 8+1, kde skončilo na 9. místě dvanáctičlenné soutěže. Slušně zahrály i obě přípravky (také souklubí s Morašicemi), mladší vyhrála listopadový turnaj v krásné svitavské hale Na Střelnici. Tradiční Štěpánská zábava proběhla po dlouhých letech se skupinou Habal. Turnaj ve stolním tenise vyhrál Lukáš Proper.

V roce 2018 se valná hromada konala 19. ledna. Byl na ní rozšířen výkonný výbor o Pavla Havlíka a Jindřicha Faltyse, revizní komise byla rozšířena o Jana Beneše. 11. února 2018 zemřel Ladislav Chadima. Další smutná zpráva nás zasáhla 28. května 2018, kdy zemřel zakladatel našeho fotbalového oddílu Adolf Vejrych. Na jaře jsme uspořádali dětský karneval a dvě taneční zábavy. Soutěžní ročník 2017/2018 znamenal po třech letech sestup mužů do okresního přeboru. Družstvo žáků získalo přes 20 bodů, nejlepší výsledky zaznamenaly týmy přípravek. V létě jsme uspořádali hudební vystoupení Havlíčkobrodské dvanáctky, dětský sportovní den, svoji činnost jsme prezentovali před komisí soutěže Vesnice roku a nové kabiny jsme předvedli v průběhu setkání rodáků obce Horní Újezd. Újezdský pohár se uskutečnil v Újezdu u Uničova, skončili jsme na 5. místě. Po podzimní části skončili muži na 8. místě okresního přeboru, starší žáci (souklubí s Morašicemi) na 6. místě desetičlenného okresního přeboru 8+1, mladší žáci (souklubí s Morašicemi) na 2. místě okresního přeboru Chrudimska 7+1. Dobrý dojem znovu zanechaly obě přípravky (souklubí s Morašicemi), mladší přípravka vyhrála šest z osmi turnajů. V podzimních měsících se podařila výstavba nového víceúčelového hřiště a dětského hřiště v našem sportovním areálu. V závěru roku jsme uspořádali další dvě taneční zábavy. Turnaj ve stolním tenise vyhrál Mirek Háp z Desné.

Na valné hromadě roku 2019 byla kladně vyhodnocena výstavba víceúčelového hřiště, výborné výsledky mládežnických družstev a spolupráce s Morašicemi v mládežnických kategoriích. Na jaře jsme uspořádali jako obvykle dětský karneval. 6. března 2019 zemřel dlouholetý člen výboru Miroslav Chadima (Krankl). 18. března 2019 zemřel dlouholetý člen Josef Bobek. V jarní části nás potěšily výsledky přípravek, mladší přípravka vyhrála Pohár Okresního fotbalového svazu Svitavy v Jevíčku. Mladší žáci skončili na 2. místě okresního přeboru Chrudimska, starší na 6. místě okresního přeboru Svitavska. Muži v okresním přeboru obsadili 8. místo. Podruhé jsme uspořádali ukázkovou tréninkovou jednotku pro přípravky s létajícími trenéry. V neděli 16. června jsme uspořádali vystoupení jihočeské dechové hudby Libkovanka, hlavní pořadatel František Kárský. 14. července jsme uspořádali další dětský sportovní den, poprvé jsme mohli využít i nové víceúčelové hřiště. Újezdský pohár 2019 se uskutečnil v Horním Újezdě u Přerova. Akci jsme pojali jako vzpomínku na Mirka Chadimu. Akce se od nás účastnil téměř plný autobus lidí, fotbalisté obsadili 5. místo. Podzimní fotbalová sezóna byla v několika ohledech výjimečná. Ve spolupráci s Morašicemi jsme obsadili soutěže ve všech věkových kategoriích – mladší přípravka, starší přípravka, mladší žáci, starší žáci, dorost a muži. Všechny zápasy jsme odehráli na našem hřišti (Morašice přestavovaly kabiny). Mladší přípravka, mladší žáci a starší žáci všechny své mistrovské zápasy vyhráli, starší přípravka odehrála také výborný podzim. Dorost skončil na 8. místě I. třídy Pardubického kraje (12 účastníků), muži na 8. místě okresního přeboru. Uspořádali jsme taneční zábavu s kapelou Plazma rock, Štěpánskou zábavu s Metaxou a turnaj ve stolním tenise dospělých, poprvé pod názvem Kranklův memoriál. Jeho vítězem se stal Lukáš Jána z Dolního Újezdu.

Další valná hromada se uskutečnila 17. ledna 2020. Místo zemřelého Mirka Chadimy byl výbor doplněn o Miloše Kopeckého. Ke konci roku 2019 skončil jako vedoucí bufetu Jaroslav Kladivo, jeho pozici přebral Jaroslav Chaun. V neděli 2. února jsme ve spolupráci s obcí Horní Újezd uspořádali dětský karneval, tentokrát to bylo po obecním plese. Ve většině kategorií panovala spokojenost s průběhem zimní přípravy, ale před začátkem jarní části sezóny 2019/2020 byly veškeré fotbalové soutěže zastaveny kvůli epidemii koronaviru. Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky rozhodl 7. dubna 2020 o ukončení všech amatérských fotbalových soutěží dospělých a mládeže. Dohrání soutěží nebylo ani v rámci letních měsíců fakticky možné. Konečné pořadí soutěží zůstalo podle stavu ke dni 8. dubna 2020. Ze soutěží nikdo nepostoupil ani nesestoupil. 22. května 2020 zemřel František Mokrejš, jeden ze zakladatelů fotbalového oddílu TJ Horní Újezd. Vzhledem ke zlepšené epidemiologické situaci jsme se k naší činnosti mohli vrátit na konci jara. Do nové sezóny se nám povedlo ve spolupráci s Morašicemi opětovně přihlásit všechny mládežnické kategorie, tým mužů byl přihlášen do okresního přeboru. Dětského sportovní dne se 12. července zúčastnilo více než 60 dětí. Újezdský pohár se kvůli obavám z epidemiologické situace v roce 2020 neuskutečnil. Několikrát se nám přes hřiště rozlila Desinka, ale voda vždy v poklidu zase odtekla. Podzimní část fotbalových soutěží proběhla ve zkrácené podobě. Soutěže se v létě rozběhly, ale 12. října 2020 byly pozastaveny a už se v roce 2020 znovu nerozběhly. Tréninků fotbalové školičky se účastnilo přibližně 15 dětí. Přípravky měly opět solidní podzim, starší s bilancí 11 vítězných zápasů a 1 porážkou. Mladší žáci na podzim odehráli šest zápasů, třikrát prohráli a třikrát vyhráli, což znamenalo 5. místo v devítičlenném okresním přeboru Svitavska. Starší žáci opět vyhráli všechny své zápasy a přezimovali v čele okresního přeboru Svitavska. Dorostenci nastupovali v okresním přeboru Svitavska 8+1. Této soutěže se účastní celkem tři týmy, náš týmy získal 4 body a skončil 3. Muži získali z devíti zápasů 6 bodů, což stačilo na 12. místo. V listopadu byla zahájena výstavba plotu kolem silnice u kabin. Na konci roku 2020 opět udeřil koronavirus, a tak jsme neuspořádali ani Štěpánskou zábavu, ani turnaj ve stolním tenise.  

O jednotlivé kategorie se v uplynulém období jako trenéři starali:

fotbalová školička – Zdeněk Beneš st., Pavla Kyselová, Jaroslav Chaun, Pavel Havlík

mladší přípravka – Zdeněk Beneš ml., Zdeněk Beneš st., Jaroslav Chaun

starší přípravka – František Bartoš, Václav Žďára st., Jiří Kučera, Jan Kmošek, Václav Motyčka

mladší žáci – Jiří Kučera, Tomáš Chadima

starší žáci – Pavel Beneš, Jiří Kučera, Tomáš Chadima

dorost – Pavel Beneš, Karel Žďára, Roman Chadima (vedoucí mužstva)

muži – Zdeněk Bednář, Jaroslav Lochman, Pavel Schejbal, Radek Svoboda, Roman Chadima (vedoucí mužstva), František Kárský (vedoucí mužstva), Václav Žďára ml. (vedoucí mužstva)                          

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *