Rok 1986 zahájila TJ Horní Újezd výroční schůzí, která se konala 9.2.1986 v Kulturním domě Horní Újezd. Hlavním cílem bylo udržení družstva mužů v I.B třídě. Byl zde také zvolen nový výbor TJ Horní Újezd. Předsedou se stal Bohumil Novák, místopředsedou Vlastimil Čermák. Začátkem roku 1986 uspořádala TJ Horní Újezd turnaj ve stolním tenise a lyžařský závod. Pro zlepšení podmínek hráčů zakoupila TJ Horní Újezd další tři mobilní buňky pro vybudování umývárny, skladu místnosti pro rozhodčí. Jarní část I.B třídy 1986/87 skončila pro družstvo mužů neúspěšně. Družstvo se nedokázalo zachránit a sestoupilo tak s Metrou Linhartice zpět do okresního přeboru. Dne 13.7.1986 bylo založeno „B“ mužstvo mužů TJ Horní Újezd. Své první utkání sehrálo toto mužstvo v 3.třídě okresního přeboru Svitavska 17.8.1986 s Dolním Újezdem „B“. U příležitosti 30.výročí socialistické tělovýchovy získala TJ Horní Újezd o čestné uznání a byli odměněni někteří jednotlivci ( Jan Boštík st., František Mokrejš, Pavel Boštík a Stanislav Novák ).

17.ledna 1987 se uskutečnila výroční schůze TJ Horní Újezd v Kulturním domě Horní Újezd. Byla zde zhodnocena činnost TJ Horní Újezd za minulý rok. Zvláště výsledky fotbalového oddílu nebyly dobré. „A“ družstvo mužů obsadilo po podzimní části sezóny I.B třídy ročníku 1986/87 12.místo, „B“ tým mužů byl ve 3.třídě okresního přeboru poslední. Dorost skončil v okresním přeboru 9. a žáci v přeboru Litomyšlska 3.. V zájmu zlepšení této situace byli vysláni 3. členové TJ Horní Újezd na školení trenérů, kde získali kvalifikaci trenérů 4.třídy. Byli to Karel Žďára, Václav Lněnička a Jaroslav Kusý. V roce 1987 bylo předsedovi TJ Horní Újezd uděleno vyznamenání Ústředního výboru ČSTV za dlouholeté zásluhy.

V první polovině ledna roku 1988 se uskutečnila další výroční schůze TJ Horní Újezd.Během tohoto roku byla také dokončena rekonstrukce kabin TJ Horní Újezd ( byla provedena elektrická instalace, instalace přívodu vody, zařízení občerstvení ). Muži i dorost se v roce 1988 zúčastnili fotbalového soustředění, které se konalo v prostorách patřících JZD Martinice. Konečné pořadí fotbalových soutěží ročníku 1987/88 pro oddíl kopané TJ Horní Újezd: Mladší žáci se umístili na 7.místě přeboru Litomyšlska, starší žáci s v této soutěži skončili 3.. Dorost obsadil v okresním přeboru 4.místo. „A“ tým mužů skončil na 3.místě, „B“ tým hrající 3.třídu okresního přeboru Svitavska skončil na 11.místě.

Hlavním bodem výroční schůze TJ Horní Újezd v roce 1989 bylo ohodnocení některých hráčů oddílu kopané TJ Horní Újezd, kteří měli na svém kontě jubilelní počty startů za oddíl mužů. V roce 1989 bylo dosaženo výborných výsledků oddílu kopané TJ Horní Újezd v kategorii žáků. Celý ročník 1988/89 odehrálo družstvo bez jediné porážky. Podařilo se získat autobus pro 45 cestujících a tři členové TJ Horní Újezd získali oprávnění pro jeho řízení. 30.9.1989 se podařilo JZD Dolní Újezd zvítězil ve fotbalovém turnaji „Zlatý pohár Zemědělských novin“. Na tomto vítězství měli velkou zásluhu hráči i funkcionáři z Horního Újezdu.

V důsledku politických změn v roce 1989 mělo dojít v roce 1990 k reorganizaci fotbalových soutěží. V plánu bylo založení několika oblastních žup. Oddíly TJ Horní Újezd měly připadnout do župy Litomyšlské, která by byla součástí župy Podorlické nebo Moravsko-slezské. Žádný z těchto plánu ovšem nebyl realizován. V roce 1990 zaznamenala TJ Horní Újezd výborné výsledky především v mládežnických kategoriích. Dorost i žáci v tomto roce postoupili do krajských soutěží. Rok 1990 přinesl také volby do obecních úřadů. Z řady členů TJ Horní Újezd se staly starostové okolních obcí. Starostou Horního Újezdu se stal František Mokrejš, na Desné Stanislav Novák, v Poříčí Pavel Boštík a starostou obce Dolní Újezd se stal Josef Kladivo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *