Na valné hromadě 24. února 2006 byl zvolen nový výbor TJ Horní Újezd na čtyřleté období. Po mnoha letech v něm nefiguroval dlouholetý předseda a pokladník Bohumil Novák. Novým předsedou TJ Horní Újezd se stal Zdeněk Beneš z Desné. Naše hřiště bylo na počátku roku 2006 třikrát zaplaveno velkým množstvím vody. V červnu jsme uspořádali turnaj elévů O pohár starosty obce Horní Újezd. Celkově v sezóně 2005/2006 obsadili muži výborné 4. místo v I.B třídě, dorost v krajské soutěži skončil 12. a zajistil si tím působení v této soutěži i pro příští rok. Na přelomu června a července se na našem hřišti uskutečnil fotbalový turnaj obcí s názvem Poříčí. Po podzimu roku 2006 obsadili muži 6. místo, dorost skončil poslední. Velmi dobře se dařilo mladším žákům ve společném týmu s Dolním Újezdem. Během roku se podařila rekonstrukce laviček kolem hřiště a nový nátěr kabin. Instalována byla meliorační trubka, která by měla odvést spodní vodu do řeky. Pro špatný technický stav jsme museli prodat autobus. Tradiční turnaj ve stolním tenise mužů se uskutečnil 30.12.2006 a vyhrál ho Miroslav Háp z Desné před Vítem Svobodou z Litomyšle. Z kulturních akcí se vydařil dětský karneval a velmi dobře navštívená Štěpánská zábava.

Rok 2007 jsme zahájili tradiční valnou hromadou, která se konala 23.2.2007 za účasti 57 členů. Na začátku tohoto roku měla naše TJ 260 členů. Po šesti a půl letech skončil v trenérské funkci u mužů Jiří Novotný. 24.2. jsme uspořádali turnaj mládeže ve stolním tenise, který vyhrál Michal Háp z Desné. O den později jsme uspořádali dětský karneval. V jarní části sezóny byli trenéry mužů Pavel Boštík a Jirka Mokrejš. Družstvo mužů s několika dorostenci absolvovalo zimní soustředění v Boskovicích, kde jsme měli k dispozici hřiště s umělou trávou. Turnaj starých gard, který se uskutečnil 9. června, vyhráli hokejisté z Pardubic. Turnaj elévů O pohár obce Horní Újezd vyhrál Dolní Újezd před našimi fotbalisty. Muži zakončili sezónu 2006/2007 na pátém místě, dorost I. třídu Pardubického kraje na 9. pozici. 19. července 2007 zemřel dlouholetý předseda TJ Horní Újezd Bohumil Novák. Během jara 2007 byl vybudován nový plot okolo řeky s rozvodem vody na kropení hřiště. Během podzimní části se u mužů vystřídali tři trenéři – Petr Hudec z Borové, Pavel Boštík a Eda Portlík. Na Újezdském poháru jsme skončili pátí. V létě 2007 jsme založili internetové stránky TJ Horní Újezd. Muži obsadili po podzimu 12. místo s 12 body, dorost skončil na 11. místě s 13 body. Starší žáci přezimovali v čele své skupiny I. třídy krajské soutěže. V závěru roku jsme uspořádali dvě taneční zábavy se skupinami Rufus a Modrý Mauricius. Tradičně jsme na konec roku uspořádali turnaj ve stolním tenise a tradičně ho vyhrál Mirek Háp z Desné.

Valná hromada se v roce 2008 uskutečnila 22. února. V pohostinství v KD se sešlo 53 členů. V tomto roce zakoupila obec Horní Újezd novou sekačku na trávu a zajišťuje sekání hřiště. Tradiční dětský turnaj ve stolním tenise se uskutečnil 8. března a vyhrál ho Michal Háp z Desné před svým bratrem Ondrou. O den později proběhl na sále KD Horní Újezd tradiční dětský karneval. V neděli 22.6. jsme uspořádali další turnaje elévů O pohár obce Horní Újezd. Vítězný pohár putoval opět do Dolního Újezda, druhé skončili Morašice. Na jaře získali muži pouze šest bodů a sestoupili do okresního přeboru. Dorostenci skončili na desátém místě v krajské soutěži. Velkého úspěchu dosáhli starší žáci ve společném mužstvu s Dolním Újezdem. Zvítězili ve své skupině a postoupili do krajského přeboru. Na podzim roku 2008 se k týmu mužů vrátil Jiří Novotný. Žáci se v létě zúčastnili prázdninového kempu, který probíhal na hřišti v Dolním Újezdě, Horním Újezdě a zakončen byl v pískovně Náklo. Újezdský pohár se konal v Horním Újezdě u Přerova. Ze šesti týmů jsme obsadili páté místo. Na podzim oslavil dlouholetý trenér žáků a dorostu Karel Žďára 50. narozeniny. Od dorostenců dostal dres v klubových barvách s číslem 50. Podzim se mužům nepovedl, v okresním přeboru skončili na 12. místě. Naopak dorost měl za sebou jeden z nejlepších podzimů v historii, kdy skončil v tabulce na 7. místě. Podzim se povedl také našim nejmladším fotbalistům – elévům. Starší žáci se umístili na vynikajícím 7. místě krajského přeboru, „B“ tým žáků přezimoval na prvním místě přeboru okresního. Jako obvykle jsme na konci roku uspořádali dvě taneční zábavy. V roce 2008 začaly práce na přípravě projektu výstavby kabin a víceúčelového hřiště s dalším příslušenstvím v těsné blízkosti hřiště. Projekt kabin je vymyšlen členy výboru TJ v čele s Pavlem Boštíkem mladším. Sportovní rok byl zakončen Vánočním turnajem mužů ve stolním tenise, který vyhrál Karel Pokluda před Maxem Olšanem.

V roce 2009 se zúčastnilo valné hromady 51 členů. O víkendu 7.-8.3.2009 jsme obsadili KD Horní Újezd, kde jsme postupně uspořádali turnaj dětí ve stolním tenise, taneční zábavu a dětský karneval. Tradičního turnaje starých gard se místo hokejistů z Pardubic zúčastnilo Pomezí, které si odvezlo vítězství. Turnaj elévů O pohár obce Horní Újezd se opět vydařil. Vyhrálo ho Bystré před našimi kluky. Jarní část sezóny skončila pro všechny naše mužstva výborně. Mužstvo mužů posílil Michal Neumeister z Poličky a tým skončil ve středu tabulky okresního přeboru. Dorost obsadil výborné šesté místo v krajské soutěži. Starší žáci společně s kluky z Dolního Újezda skončili na osmém místě krajského přeboru. „B“ tým žáků vyhrál okresní přebor. Elévové vyhráli svoji skupinu okresního přeboru, v okresním finále skončili na 4. místě mezi šesti účastníky. Újezdský pohár se v roce 2009 konal v Horním Újezdě u Třebíče. Zúčastnilo se ho 6 mužstev, my jsme skončili čtvrtí. Po podzimní sezóně byli muži až na patnáctém, předposledním místě rozšířeného okresního přeboru. Dorost zahrál výborně a skončil na 5. místě. Starší žáci po odchodu silného ročníku skončili na posledním místě krajského přeboru, naopak mladší žáci se v tabulce neztratili. Elévové odehráli i po odchodu pěti hráčů slušný půlrok. Obec Horní Újezd ve spolupráci s TJ Horní Újezd podala žádost o dotaci z Evropských fondů v rámci Programu rozvoje venkova s názvem „Modernizace a rozšíření sportovního areálu v Horním Újezdě“. Projekt obsahuje plány na nové kabiny, víceúčelové hřiště s umělým povrchem, dětské hřiště a oplocení. V závěru roku jsme tradičně uspořádali dvě taneční zábavy. Nejvíce práce při pořádání tradičně odvedli Jarda Kladiva a Kamil Prokop. Tradiční turnaj ve stolním tenise na konci roku vyhrál Mirek Háp před Radkem Plchem.

Poslední lednový pátek roku 2010 byl ve znamení valné hromady TJ Horní Újezd. Zúčastnilo se jí 62 členů. Stěžejním bodem byla volba nového výboru, v jehož čele se jako předseda opět objevil Zdeněk Beneš. V sobotu 6.3. jsme uspořádali turnaj dětí ve stolním tenise dětí a večer taneční zábavu se skupinami Modrý Mauricius a Taipan. V neděli 7.3. byl na řadě tradiční dětský karneval. V průběhu roku jsme se bohužel dozvěděli, že dotace na nový sportovní areál nám nebyla přidělena. Léto 2010 bylo poznamenáno velkými problémy se spodní vodou na našem hřišti. Kvůli tomu musel být přesunut i turnaj elévů O pohár obce Horní Újezd na hřiště do Dolního Újezdu. Sezóna 2009/2010 pro nás skončila neúspěšně – muži sestoupili po mnoha letech do nejnižší okresní soutěže, žáci z krajského přeboru do I. třídy Pardubického kraje. Elévové skončili ve své pětičlenné skupině okresního přeboru na 3. místě, dorostenci skončili šestí. Újezdský pohár se konal v Pleteném Újezdu u Kladna, odkud si náš mladý tým odvezl 3. místo a titul pro nejlepšího střelce. Nová fotbalová sezóna 2010/2011 přinesla řadu změn. Elévové začali hrát rozděleni na mladší a starší, hrálo se s menšími míči, na menších hříštích a s menším počtem hráčů v poli. Na necelou polovinu hřiště s menším počtem hráčů začali hrát i mladší žáci, u starších žádná změna neproběhla. Třetí třída mužů byla rozdělena na dvě skupiny, my jsme vyhráli podzimní část naší skupiny s čtyřbodovým náskokem na druhý Hradec nad Svitavou. Mužstvo na podzim vedla trenérská dvojice Zdeněk Beneš – Zdeněk Bednář. Nejlepší výsledky na podzim měl dorost vedený Karlem Žďárou, který skončil na třetím místě krajské soutěže a nechal za sebou města jako Česká Třebová či Choceň. V žákovské kategorii pokračovala spolupráce s Dolním Újezdem, družstva tentokrát nesla název Dolní Újezd. Starší žáci skončili na 4. místě krajské skupiny, mladší obsadili bronzovou pozici. U elévů se nově celková tabulka přestala vést, hodnotily se pouze jednotlivé odehrané zápasy. V listopadu jsme uspořádali minifestiválek hudebních kapel z okolí, který přitáhl mnoho návštěvníků. To samé se dá říci i o tradiční Štěpánské zábavě. Vánoční turnaj ve stolním tenise vyhrál Lukáš Jána.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *